حضور ژیوار در نمایشگاه DOMOTEX asia ۲۰۲۳ چین

حضور مدیران ژیوار در نمایشگاه کفپوش چین (DOMOTEX Asia / CHINAFLOOR) که از ۰۴ الی ۰۶ مرداد ۱۴۰۲ در شهر شانگهای کشور چین برگزار گردید.

نمایشگاه دموتکس چین، بزرگترین رویداد در صنعت کفپوش و صنایع مرتبط با فرش و دیوارپوش است. نمایشگاه دموتکس محلی برای ارائه محصولات، تکنولوژی، هنر، فناوری، مواد اولیه و هر چیز مرتبط با صنعت فرش، کفپوش و دیوار پوش است. رویداد دموتکس هر سال یک الی چند بار در چند نقطه متفاوت از جهان برگزار می‌شود تا اهالی صنعت کفپوش را از سراسر جهان گرد هم آورد. هدف نمایشگاه دموتکس ایجاد میدانی برای تعامل و رقابت صنعت‌کاران، تولید کننده‌های کفپوش و در نهایت کشورها در شرایط سالم و برابر است.

 

شانگهای به معنای «بر فراز دریا»، شهری بندری در شرق چین است. شانگهای یکی از مهم‌ترین بنادر چین و رابط بین کشور چین و جهان است. شهر شانگهای، یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای جهان و یک مرکز اقتصادی جهانی است. با این تفاسیر دلایل انتخاب کشور چین و شهر شانگهای به عنوان مکان برگزاری رویداد دموتکس پرواضح است.

بیست و پنجمین دوره متوالی دموتکس آسیا به میزبانی کشور چین در شهر شانگهای در فضای نمایشگاهی به مساحت 200,000 متر مربع و با شرکت 1600 غرفه دار در هفت سالن مجزا در مرکز نمایشگاهی و همایش‌های ملی چین (NECC) برگزار شد. دموتکس شانگهای امسال از صنعت فرش و کفپوش، پا فراتر گذاشت و مصالح، تکنولوژی، مواد اولیه و مصالح مربوط به سقف و دیوار را نیز به بازدیدکنندگان عرضه کرد.

دموتکس شانگهای در مجموع 100 غرفه دار از کشورهای مختلف میزبان بود و غرفه‌داران دیگر از سراسر جهان در این نمایشگاه شرکت کرده بودند. دموتکس چین توانست با حدود 67,918 بازدیدکننده، این نمایشگاه در سطح جهانی را بار دیگر به همگان نشان دهد. تولیدکنندگان و برندهای فرش ایرانی نیز در میان کشورهای شرکت‌کننده در دموتکس چین حضور داشتند. علی رغم حضور پررنگ شرکت‌های چینی در حوزه فرش، این دموتکس به تصرف شرکت‌های چین در نیامد و بازار رقابت برای همه غرفه‌داران یکسان و مشابه بود.

تمام شرکت‌های غرفه‌دار از سوی بازدیدکنندگان بی‌پاسخ نماند و حضور پر رنگ و پر جنب و جوش بازدیدکنندگان دموتکس چین را مورد استقبال قرار دادند. استقبال از این دوره از دموتکس که پس از 2 سال غیبت، به قدری بالا بود که با وجود سالن‌های متعدد و مساحت بالا نمایشگاه، سالن‌ها و راهروها ثانیه ای خالی نبود. بازدیدکنندگان و حتی غرفه داران برای ورود به محوطه نمایشگاه وارد صف‌های طولانی می‌شدند. شایان ذکر است که با اینکه بیشتر بازدیدکنندگان از کشور چین بودند اما حضور اقوام مختلف از سراسر جهان برای بازدید از این نمایشگاه مشهود بود.

سبد خرید