بهترین پارکت لمینیت موجود در ایران

برای خرید بهترین پارکت لمینیت با انتخاب یک شرکت معتبر شروع کنید. شرکت‌های معتبر، محصولات خود را به خوبی ارائه و مزایا و معایب آن را به درستی مطرح می‌کنند. بدین‌ترتیب می‌توانید محصولی منطبق بر نیاز خود بخرید. در حقیقت ارائه خدمات خوب از طرف تولیدکننده می‌تواند مهم‌ترین عامل در انتخاب کفپوش مناسب باشد.

اگر به خانه یا محل کار خود به عنوان بومی عالی برای خلق زیبایی نگاه می‌کنید، نباید در انتخاب کفپوش منحصربه‌فرد کوتاهی کنید. کفپوش به‌طور قابل‌توجهی بر محیط و زیبایی اتاق تاثیر می‌گذارد. هنگام خرید کفپوش با گزینه‌های مختلفی مواجه خواهید شد.

در این بین، پارکت‌های چوبی علی‌رغم زیبایی که دارند، گران هستند و تعمیر آن‌ها نیز پرهزینه است. برای خلق نمایی درست شبیه به چوب طبیعی اما ارزان‌تر می‌توانید به پارکت لمینیت فکر کنید.

تنوع رنگ و طرح بی‌نظیر لمینیت قطعاً سلیقه شما را راضی خواهد کرد. اما این محصول نیز مثل هر کالایی با کیفیت‌های مختلف، طراحی و تولید می‌شود که هریک مزایا و معایب خاص خود را دارند. برای انتخاب بهترین پارکت لمینیت موجود در بازار که نیاز شما را هم برآورده کند، این مطلب را بخوانید.

عوامل موثر بر کیفیت پارکت لمینیت

همه لمینیت‌های موجود در بازار از نظر کیفیت و زیبایی برابر نیستند. خرید ارزان‌ترین گزینه هم همیشه راه‌حل خوبی نیست زیرا می‌تواند به قیمت از دست رفتن مزایایی تمام شود که برای شما مهم است. در واقع باید قیمت، استحکام، دوام، ضخامت و سایر ویژگی‌های کفپوش را بررسی کنید و در نهایت ببینید که کدام‌یک با نیاز و جیب شما سازگارتر است. هنگام انتخاب بهترین کفپوش لمینیت، موارد زیر را در نظر بگیرید.

زیبایی:

جذابیت، یکی از فاکتورهای مهم برای همه افراد است. یک محصول باکیفیت و مقرون‌بصرفه اما ساده هیچ لطفی به خانه شما نخواهد کرد. قبل از خرید پارکت، فضایی که می‌خواهید پارکت را آنجا نصب کنید، در نظر بگیرید. به عنوان مثال، اتاق‌های کوچک با تخته‌های روشن و پهن، بزرگ‌تر دیده می‌شوند. اگر به دنبال خلق فضایی دنج و گرم هستید، محصولی را انتخاب کنید که عمق و سبک کلاسیک چوب را تقلید می‌کند. با در نظر گرفتن فضا، دامنه انتخاب محدودتر و انتخاب راحت‌تر می‌شود.

ترافیک تردد:

اگر فضایی که می‌خواهید پارکت را آنجا نصب کنید، محل تردد کودکان یا حیوانات خانگی است، محصولی تیره و مقاوم در برابر سایش برای شما مناسب‌تر می‌باشد. اما اگر مستعد آلرژی هستید، رنگ‌های روشن‌تر به شما کمک می‌کنند تا تجمع زباله و موی حیوانات را سریع‌تر ببینید و تمیز کنید. برای مناطق پرتردد مانند اتاق نشیمن نیز باید محصولی با کیفیت بالا بخرید.

گارانتی:

بهترین کار برای خرید بهترین پارکت لمینیت، سرمایه‌گذاری روی یک محصول گران‌تر اما باکیفیت‌تر است. نادیده گرفتن برخی مزایا ممکن است اول کار اهمیت نداشته باشد اما بعد از چند ماه یا چند سال آرزو می‌کنید که ای کاش محصول بهتری خریده بودید. بنابراین نگاهی به شرایط گارانتی محصول موردنظر کنید تا به نوعی به شما بگوید چه انتظاری می‌توانید از خدمات پس از فروش این کفپوش داشته باشید. خوشبختانه پارکت لمینیت زنیت 15 تا 20 سال در فضاهای تجاری و مسکونی مانند روز اول دیده ‌می‌شود.

مشخصات بهترین کفپوش لمینیت

صرف‌نظر از رنگ و طرح برای انتخاب بهترین کفپوش لمینیت باید مشخصات فنی محصول موردنظر را نیز بسنجید که در ادامه به مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم.

رتبه‌بندی AC:

درجه سایش لمینیت با عددی بین 1 تا 5 بیان می‌شود. هرچه رتبه AC بالاتر باشد، کفپوش در برابر سایش و ضربه مقاوم‌تر است. محصولات با درجه AC1-2 برای مناطق کم‌تردد مانند اتاق خواب مناسب هستند اما از AC3-4 می‌توانید در مناطق با ترافیک متوسط تا زیاد مانند راهروها نیز استفاده کنید. AC5 نیز مناسب فضاهای مسکونی و تجاری با ترافیک بالا است. پارکت لمینیت زنیت نیز با بالاترین درجه سایش تولید و عرضه می‌شود.

ضخامت:

اگرچه مقاومت کفپوش در برابر خراش به رتبه AC آن بستگی دارد و ارتباطی با ضخامت آن ندارد اما باز هم فاکتور مهمی است. یک کفپوش ضخیم‌تر، سیستم قفل و کلیلک ضخیم‌تری نیز دارد که منجر به افزایش استحکام کف و تسهیل پروسه نصب می‌شود. پارکت‌های با ضخامت 12 میلی‌متر، نمایی لوکس‌تر از پارکت‌های نازک‌تر ایجاد می‌کنند. همچنین راه رفتن روی پارکت‌های ضخیم‌تر راحت‌تر است. از طرف دیگر، انعطاف‌پذیری پارکت‌های 12 میلی‌متری کمتر از موارد 6 تا 7 میلی‌متری است، در نتیجه احتمال خم شدن و شکم برداشتن آن‌ها نیز کمتر می‌باشد. شایان ذکر است که ژیوار تنها تولیدکننده پارکت لمینیت با ضخامت 12 میلی‌متر در ایران است.

مقاومت در برابر رطوبت:

اگر می‌خواهید پارکت را در اتاقی نصب کنید که مستعد رطوبت است، حتماً باید به فکر خرید گزینه‌ای مقاوم در برابر آب باشید. در غیر این صورت، پارکت شما بعد از مدتی متورم می‌شود. پارکت لمینیت زنیت دارای کمترین درجه جذب آب (کمتر از 2 درصد) است.

انتخاب بهترین پارکت لمینیت قطعاً به نیاز شما بستگی دارد. اما به طورکلی به خاطر داشته باشید که خرید یک محصول ارزان اما فاقد ویژگی‌های لازم، باعث می‌شود به زودی متحمل پرداخت هزینه تعمیر یا تعویض شوید. بهترین راه برای خرید مطمئن پارکت، انتخاب یک تولیدکننده معتبر است. ژیوار با تولید پارکت لمینیت در سطح استانداردهای جهانی، تحولی بزرگ در صنعت پارکت ایران ایجاد کرده است.

سبد خرید