راهنمای خرید پارکت لمینیت زنیت

کاغذ دیواری و پارچه دیواری در مواردی از جمله جنس، سایز، تنوع طرح‌ها و رنگ‌ها، قابلیت شستشو، قیمت و نحوه نصب با هم تفاوت دارند.

جنس

پارچه دیواری از پارچه ساخته شده در حالی که کاغذ دیواری شامل طیفی از مواد از قبیل کاغذ، PVC ،Nonwoven، الیافی و… می‌شود.

سایز

ابعاد پارچه دیواری از کاغذ دیواری بزرگتر بوده به این صورت که کاغذ دیواری در رول هاي به عرض ۴۰-۵۰ سانتی‌متر تا ۷۰-۸۰ سانتی‌متر یافت می‌شود در حالی که پارچه دیواری تا عرض ۱۰ متر نیز تولید می‌شود.

نصب

نصب کاغذ دیواری و پارچه دیواری از نوع لمینیت شده بسیار ساده بوده و با چسب مخصوص بر روی دیوار نصب می‌شود اما پارچه اي که بر روي ديوار کوبيده مي‌شود، نصب دشواري داشته و کار هر نصابي نيست همچنین هزينه بيشتري دارد.

طرح

کاغذ دیواری، در مقایسه با پارچه دیواری حق انتخاب بیشتری در اختیار مشتری قرار می دهد و طرح هایی نظیر برجسته، مخمل و یا کریستالی را فقط در کاغذ دیواری می توان یافت.

همچنین امکان چاپ طرح دلخواه بر روی کاغذ دیواری نیز وجود دارد و در صورت تمایل می توان عکس و یا طرح مورد نظر را مطابق با سلیقه و یا دکوراسیون منزل یا محل کار با هزینه ای مقرون به صرفه در اختیار گرفت در حالی که پارچه دیواری چنین قابلیتی را ندارد.

جمع بندي

در کل استفاده و نگهداری پارچه آسان تر از کاغذ می‌باشد. پارچه دیواری در برابر ضربه‌ و خراش استحکام بيشتري داشته درحالی که کاغذ دیواری به راحتی پاره يا سوراخ می‌شود. همچنين اگر مايل باشيد طرح دلخواهي روي ديوار داشته باشيد پارچه ديواري امکان چاپ يا بافت طرح شما را ندارد. همچنين کاغذ ديواري طيف وسيع تري از طرح و قيمت به نسبت پارچه ديواري دارد.