کارهایی که هنگام انتخاب کاغذ دیواری نباید انجام داد

کاغذ دیواری رنگ، طرح و بافت را به خانه شما می‌آورد؛ کاری که از عهده رنگ خارج است. البته در صورتی که بدانید هنگام انتخاب کاغذ دیواری چه کارهایی را باید کنید و یا نکنید!

اگرچه کاغذ دیواری انتخابی مناسب برای دیوارهای خانه شما فارغ از ابعاد آن است اما در صورتی که انتخابی ناآگاهانه داشته باشید به نتیجه دلخواه نخواهید رسید. پس برای خلق حس و حال موردنظر خود باید نکات مختلفی را مدنظر قرار دهید. در کنار فهرست کردن معیارهای لازم باید از یک سری امور نیز دوری کنید تا رویای شما محقق شود. اگر می‌خواهید بدانید که هنگام انتخاب کاغذ دیواری چه کاری نباید کرد این مطلب را دنبال کنید.

هنگام انتخاب کاغذ دیواری چه کارهایی نباید کرد؟

۱- قبل از امتحان کردن بخرید.

اولین کاری که هنگام انتخاب کاغذ دیواری نباید انجام دهید، خرید محصول قبل از تست آن است. همان‌طور که هنگام رنگ‌آمیزی ابتدا رنگ موردنظر را روی گوشه دیوار امتحان می‌کنید؛ قبل از خرید کاغذ دیواری هم ابتدا یک رول از آن را روی دیوار موردنظر امتحان و بافت و رنگ آن را زیر نور طبیعی بررسی کنید. این کار به شما اجازه می‌دهد که رنگ متناسب با دکوراسیون کلی خانه را نیز کشف نمایید!

2- فکر کنید که طرح‌های پیچیده تنها گزینه پیش روی شماست.

برای بخشیدن رنگ و بافت به خانه لازم نیست که به دنبال طرح‌های پیچیده و سنگین باشید. یک طرح ساده و زیبا نیز می‌تواند فضایی جذاب خلق کند. به اعتقاد کارشناسان این حوزه، طرح‌ ساده  بهترین جایگزین برای رنگ است. فقط کافی است که طرح موردنظر را روی دیوار تست کنید تا مطمئمن شوید همان چیزی است که می‌خواهید. طرح و رنگ متنوع کاغذ دیواری‌های ژیوار دست شما را در این زمینه باز می‌کند.

3- چسب اشتباه را انتخاب کنید.

هنگام خرید کاغذ دیواری باید ببینید که چه نوع چسبی برای نیاز شما مناسب‌تر است. بعضی از کاغذ دیواری‌ها از قبل چسب‌زده هستند و کافی است پشت آن‌ها را کمی مرطوب کنید و بعد روی دیوار بچسبانید، پشت بعضی هم از قبل چسب دارد و فقط باید لایه روی چسب را جدا کنید. اما برای چسباندن بعضی از کاغذ دیواری‌ها باید روی دیوار یک لایه چسب بزنید.

4- کاغذ دیواری را روی شکاف‌های موجود نصب کنید.

اگر می‌خواهید وسط پروسه نصب گیر نکنید یا به دردسر نیفتید باید زیرسازی کنید. کمی نرم کننده و آب داغ را مخلوط و روی کاغذ دیواری‌های قدیمی اسپری و 15 دقیقه صبر کنید. سپس کاغذ دیواری و چسب نرم‌شده را با یک کاردک پلاستیکی از دیوار جدا کنید. سپس سطح را سمباده بزنید و شکاف یا درزهای موجود را پر کنید.

برای براق کردن زیر کار، مخلوط آب و چسب PVA را با استفاده از غلتک رنگ روی دیوار بزنید؛ البته این کار ضروری نیست ولی به نصب راحت‌تر و بهتر دیوارپوش کمک می‌کند.

5- دور کاغذ روکش را خط بکشید.

روکش کردن دیوار قبل از نصب کاغذ دیواری تاثیری شگفت‌انگیز دارد. با استفاده از کاغذ روکش یا همان آستر، عیوب کوچک و رنگ قدیمی را بپوشانید.

6- فکر کنید که ملزم به کاغذ دیواری کردن کل دیوار هستید.

به جای اینکه کل دیوار موردنظر را کاغذ دیواری کنید می‌توانید با کاغذ دیواری یک پانل روی دیوار ایجاد و اطراف آن را رنگ‌آمیزی کنید. بدین‌ترتیب کاغذ دیواری مانند یک اثر هنری دیده می‌شود. این ایده برای وقتی که کاغذ دیواری کمی دارید، کارساز است.

7- اسیر سلیقه شوید.

طرح کاغذ دیواری باید متناسب با محیط و ابعاد خانه شما باشد. به عنوان مثال، یک طرح هندسی روشن مناسب یک دکوراسیون مدرن است؛ در حالیکه یک دیوارپوش گلدار مکمل دکوراسیونی سنتی می‌باشد. علاوه‌براین، بزرگ یا کوچک بودن طرح نیز باید متناسب با ابعاد خانه شما باشد.

8- به نصب کاغذ دیواری در فضاهای مرطوب فکر نکنید.

بیشتر افراد نگران نصب کاغذ دیواری در فضاهایی مانند حمام و آشپزخانه هستند؛ در حالیکه محصولات دارای روکش وینیل برای نصب در این محیط‌ها طراحی شده‌اند. ژیوار با واردات کاغذ دیواری‌های ضدآب آماده نصب روکشی زیبا و ماندگار در تمام بخش‌های خانه یا محیط کار شما است.

9- کاغذ دیواری‌های قابل شست‌وشو را فراموش کنید.

کاغذ دیواری مثل هر وسیله دیگری کثیف می‌شود و به شست‌وشو نیاز پیدا می‌کند. پس هنگام خرید کاغذ دیواری این فاکتور را مدنظر قرار دهید؛ به خصوص اگر دنبال انتخاب کاغذ دیواری برای فضاهای پرتردد مانند راه‌پله، راهرو یا اتاق کودک هستید.

10- از طرح‌های سنگین در اتاق‌های کوچک استفاده نکنید.

استفاده از طرح و رنگ‌های جسورانه در اتاق‌های کوچک همیشه هم اشتباه نیست. در حالیکه نصب یک طرح جسورانه در اتاق نشیمن خسته‌کننده به نظر می‌رسد، در فضایی کوچک مانند رختکن سرگرم‌کننده است. اگر مایل به استفاده از کاغذ دیواری‌ پررنگ در اتاق‌های کوچک هستید شاید بهتر باشد آن‌ را به صورت یک پانل نصب و اطرف آن را با یک رنگ هماهنگ نقاشی کنید.

11- از دیوار پنجم بترسید.

نصب کاغذ دیواری روی سقف، ایده‌ای نو، جذاب و متفاوت است. با انتخاب طرحی جسورانه یا انتزاعی برای سقف، یک اتاق معمولی را به اتاقی خاص و خارق‌العادع تبدیل کنید. رنگ‌های روشن را هم محدود به اتاق کودک نکنید؛ با انتخاب رنگ آبی کبالتی، زرد سیتریک یا صورتی تند برای سقف، خانه‌ای متفاوت بسازید.

استفاده حداکثری از مزایای کاغذ دیواری و به حداقل رساندن معایب آن مستلزم رعایت بایدها و نبایدهایی است. امیدواریم نبایدهای گفته‌شده در این مطلب به شما کمک کند تا خانه‌ای زیبا و ماندگار داشته باشید. اما بزرگ‌ترین نباید این است که بدون داشتن تجربه و مهارت کافی اقدام به نصب کاغذ دیواری کنید. برای انتخاب کاغذ دیواری و نصب آن می‌توانید روی کمک نمایندگی‌های ژیوار حساب ویژه‌ای باز کنید.

سبد خرید

حضور ژیوار در دهمین نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان iBBi

۱۹ الی ۲۱ تیر ۱۴۰۲

هتل پارسیان استقلال

جهت هماهنگی حضور و ساعت بازدید از نمایشگاه اطلاعات خود را در فرم زیر درج نمایید.
کارشناسان ما، با شما در ارتباط خواهند بود.