نحوه ست کردن کاغذ دیواری با مبلمان

ست کردن کاغذ دیواری با مبلمان به نکته‌سنجی و توانایی شما بستگی دارد. برای خلق فضایی زیبا و هارمونیک، یکی از عناصر دکوراسیون داخلی خانه مانند پرده، مبلمان یا یک اکسسوری را در نظر بگیرید و رنگ و طرح کاغذ دیواری را براساس آن انتخاب کنید.

دیوارها نقش مهمی در طراحی و دکوراسیون داخلی دارند. در بدو ورود به خانه، دیوارها درست مقابل چشمان شما قرار می‌گیرند. بنابراین تزئین دیوارها می‌تواند تاثیری شگرف در زیبایی خانه شما داشته باشد. در این مسیر می‎توانید از کاغذ دیواری‌ها کمک بگیرید. کاغذ دیواری خیلی سریع و ارزان به رویای شما تحقق می‌بخشد؛ البته به شرط اینکه انتخابی درست داشته باشید.

بدین‌منظور می‌توانید یک عنصر بزرگ از دکوراسیون داخلی را در نظر گرفته و کاغذ دیواری را براساس آن انتخاب کنید. اگر می‌خواهید با نحوه ست کردن کاغذ دیواری آشنا شوید با این مطلب همراه باشید.

استفاده از نورپردازی

نور عنصری مهم در پروسه انتخاب کاغذ دیواری است. از تاثیر نور بر دیواری که قرار هست کاغذ دیواری شود غفلت نکنید. نور طبیعی و مصنوعی تاثیری متفاوت بر رنگ کاغذ دیواری می‌گذارند. بنابراین به نحوه چیدمان لوستر، لامپ و آباژور در محیط موردنظر دقت کنید.

دیواری را برای نصب کاغذ دیواری انتخاب کنید که بیشترین دید را دارد. این دیوار می‌تواند انتخاب شما برای نصب کاغذ دیواری طرح‌دار باشد؛ بقیه دیوارها را با کاغذ دیواری ساده یا رنگ بپوشانید. کاغذ دیواری طرح‌دار به فضا عمق و شخصیت می‌دهد؛ پس سعی کنید از جزئیات کمتری در آن سمت اتاق استفاده نمایید تا از نظر بصری شلوغ نشود.

ست کردن رنگ کاغذ دیواری

رنگ نقش مهمی در ست کردن کاغذ دیواری با مبلمان دارد. این پروسه کمی چالش‌برانگیز است اما لازم نیست نگران شوید. با کمی دانش در شناخت رنگ‌ها و ذوق هنری از نتیجه کار راضی خواهید شد. قبل از خرید و رنگ‌آمیزی، دکوراسیون و رنگ کلی فضا را بررسی کنید. حتی اگر خانه شما از قبل مبلمان شده باز هم دست شما در ست کردن کاغذ دیواری بسته نیست.

رنگ‌ها به دو گروه سرد و گرم تقسیم می‌شوند. رنگ‌های گرم مانند قرمز، نارنجی و زرد فضایی گرم و پرانرژی ایجاد می‌کنند. بنابراین انتخاب این رنگ‌ها باعث می‌شود فضایی گرم و دنج داشته باشید که برای کودکان و نوجوانان جذاب است. برخی از افراد از انتخاب رنگ‌های گرم برای اتاق نشیمن لذت می‌برند زیرا فضایی صمیمی برای معاشرت ایجاد می‌کند.

رنگ‌های سرد مانند طیف سبز و آبی به فرد احساس آرامش و سکون می‌دهد. رنگ‌های سرد روی رنگ‌های دیگر تاثیر نمی‌گذارند. بنابراین در مقایسه با رنگ‌های گرم، مغلوب هستند. در صورت انتخاب این رنگ‌ها برای کاغذ دیواری بهتر است از چند رنگ گرم و مکمل برای مبلمان استفاده کنید.

رنگ‌های خنثی مانند خاکستری، کرم، استخوانی، شیری، نسکافه‌ای روشن و خاکی روشن را می‌توانید به خوبی با کاغذ دیواری‌های طرح‌دار ست کنید.

به خاطر داشته باشید که کاغذ دیواری‌های روشن فضا را بزرگ‌تر و جذاب‌تر نشان می‌دهند. البته نمی‌توان منکر جذابیت و منحصر‌به‌فرد بودن کاغذ دیواری‌های تیره هم شد.

ست کردن کاغذ دیواری با مبلمان

اگر مبلمان شما دارای روکش با طراحی خاص مانند دسته‌های درهم یا اشکال هندسی است، انتخاب کاغذ دیواری گلدار یا هندسی اشتباه می‌باشد. حتی اگر طرح کاغذ دیواری درست شبیه به طرح مبلمان باشد باز هم اشتباه است زیرا هر دو جلوه خود را از دست می‌دهند.

یکی از تکنیک‌ها برای ست کردن کاغذ دیواری با مبلمان، تطبیق رنگ کاغذ دیواری با رنگ طرح روی مبل است. اگر کاغذ دیواری طرح‌دار است، مبلمان را ساده‌تر و یکدست‌تر انتخاب کنید و برعکس. به عنوان مثال، کاغذ دیواری با زمینه تیره و طرح روشن در کنار صندلی کرمی و روتختی ساده بدون طرح، ترکیبی چشم‌نواز ایجاد می‌کند.

ست کردن کاغذ دیواری با مبلمان قهوه‌ای

مبلمان قهوه‌ای با کاغذ دیواری کرم، طلایی، قهوه‌ای و زرد در سبک کلاسیک و با کاغذ دیواری نارنجی و فیروزه‌ای در سبک مدرن به خوبی ست می‌شود.

ست کردن کاغذ دیواری با مبلمان قرمز

برای متعادل کردن انرژی و گرمای رنگ قرمز می‌توانید از کاغذ دیواری خاکستری یا ترکیب مشکی و قرمز استفاده کنید. آبی نیز کنار قرمز زیبا دیده می‌شود. قرمز و سبز هم مکمل یکدیگر هستند. اگر مبلمان استیل قرمز دارید، آن را با کاغذ دیواری کرمی با طرح‌های کوچک قرمز به خوبی ست کنید.

ست کردن کاغذ دیواری با مبلمان زرشکی

این رنگ شیک را با کاغذ دیواری آبی، نقره‌ای و طوسی در سبک کلاسیک یا با کاغذ دیواری زرد و آبی روشن در سبک مدرن ست کنید.

ست کردن کاغذ دیواری با رنگ مبلمان بنفش

بنفش نیز رنگ جذاب و چشمگیری است. برای ست کردن با این رنگ می‌توانید از رنگ مکمل آن یعنی زرد استفاده کنید. اما برای خلق فضایی رسمی و کلاسیک باید از طیف‌های خود بنفش مانند یاسی استفاده نمایید.

ست کاغذ دیواری با مبلمان صورتی

صورتی رنگ ملایمی است که با رنگ‌های بنفش، لیمویی، آبی روشن، سبز آبی و خاکستری ست می‌شود.

ست کاغذ دیواری با مبلمان سبز

برای ترکیب سبز می‌توانید از رنگ‌های شیری، زرد، لیمویی یا رنگ مکمل آن یعنی قرمز استفاده کنید که انرژی و هیجان زیادی به فضا تزریق می‌کند.

ست کردن کاغذ دیواری با سبک مبلمان

اگر دکوراسیون خانه شما کلاسیک با مبلمان استیل و تزئینات طلایی و نقره‌ای پرزرق‌وبرق است، دور کاغذ دیواری‌های مدرن یا هندسی را خط بکشید. همچنین ست کردن کاغذ دیواری‌ با طرح پیچ‌خورده و منحنی با مبلمان صاف و مدرن جلوه خوبی ندارد. اگر مبلمان شما مدرن و خنثی است، کاغذ دیواری‌های هندسی مانند طرح‌های دایره‌ای و سه‌بعدی را از دست ندهید. پس در وهله اول ببینید که به مبلمان مدرن و رنگ‌های خنثی علاقه دارید یا رنگ‌های روشن و جزئیات زیاد را می‌پسندید.

ست کردن طرح کاغذ دیواری

تنوع وسیع و بی‌پایان طرح کاغذ دیواری‌ها دست شما را در این زمینه کاملاً باز کرده است. با توجه به تنوع بالای طرح کاغذ دیواری‌ها می‌توانید طرح هماهنگ با دکوراسیون خانه خود را به راحتی پیدا کنید. طرح‌های دمشقی و اسلیمی عموماً جز طرح‌های کلاسیک و طرح‌های هندسی، سه‌بعدی، چوب، چرم و فانتزی مدرن هستند. هماهنگی بین طرح کاغذ دیواری با سبک دکوراسیون را هرگز فراموش نکنید.

کاغذ دیواری با طرح بزرگ مناسب فضاهای بزرگ مانند پذیرایی و سالن و کاغذ دیواری با طرح ریز مناسب فضاهای کوچک است. برای بلند نشان دادن سقف می‌توانید از کاغذ دیواری راه‌راه با خطوط پهن استفاده کنید. بهتر است از طرح شلوغ پشت تلویزیون استفاده نکنید زیرا منجر به خسته‌شدن چشم می‌شود.

طرح کاغذ دیواری را می‌توانید با طرح پرده یا مدل مبل نیز ست کنید. اگر طراحی پرده یا مبل ساده است، طرح کاغذ دیواری را با کوسن ست کنید. ترکیب کاغذ دیواری ساده با طرح‌دار نیز خوب به نظر می‌رسد. در این صورت برای ایجاد هماهنگی با مبلمان از رنگی ساده استفاده کنید.

ست کردن کاغذ دیواری با پارچه

ترکیب کاغذ دیواری‌های نرم و زیبا با پارچه‌های مشابه معجزه می‌کند. طراحان حرفه‌ای با ترکیب کاغذ دیواری گلدار با پارچه‌های مخمل، فضایی مجلل و باشکوه خلق می‌کنند.

ست کردن کاغذ دیواری با فرش

فرش عنصری مهم در دکوراسیون خانه‌های ایرانی است که هم جنبه کاربردی دارد و هم تزئینی. اگر فرش خانه شما شلوغ است از کاغذ دیواری و مبلمان ساده‌تر و ترجیحاً تک‌رنگ استفاده کنید.

اگر هنگام انتخاب کاغذ دیواری، طرح و رنگی نظر شما را جلب کرد؛ قبل از هر اقدامی ببینید که با مبلمان و چیدمان خانه شما هماهنگی دارد یا نه. یک محصول هرچند زیبا در صورتی که با مبلمان شما هماهنگ نباشد، جلوه خود را از دست می‌دهد. برای انتخاب کاغذ دیواری متناسب با دکوراسیون خانه یا محل کار خود می‌توانید از آلبوم‌های متنوع ژیوار کمک بگیرید.

سبد خرید