راهنمای انتخاب بهترین رنگ پارکت

بهترین رنگ پارکت برای محل مورد نظر شما به اندازه، دکوراسیون و مبلمان آن فضا بستگی دارد و البته حسی که به دنبال خلق آن هستید. بنابراین برای انتخاب اصولی رنگ پارکت لمینیت باید کمی با علم دکوراسیون داخلی آشنا باشید.

بدون شک رنگ یکی از مهم‌ترین عناصر دکوراسیون داخلی است که می‌تواند خالق فضایی بزرگ یا کوچک، گرم یا سرد و روشن یا تاریک باشد. برای اینکه رنگ پارکت دقیقاً خالق حس و فضای موردنظر شما باشد باید با سایر عناصر دکوراسیون داخلی سازگار شود. بنابراین برای انتخاب بهترین رنگ پارکت لمینیت باید به نکات مختلفی توجه کنید که در ادامه مطرح می‌شوند.

اهمیت رنگ پارکت در دکوراسیون داخلی

کفپوش یکی از المان‌های اصلی دکوراسیون خانه شماست زیرا بخش وسیعی از خانه را در بر می‌گیرد. انتخاب اشتباه رنگ کفپوش به شدت به چشم می‌آید و فضایی زشت ایجاد می‌کند. زیبایی سبک و رنگ کفپوش به تنهایی کافی نیست، بلکه باید مکمل دکوراسیون خانه شما نیز باشد.

رنگی که انتخاب می‌کنید، تاثیری شگرف بر نما و حس کلی فضا می‌گذارد. پس در وهله اول باید ببینید که چه می‌خواهید و به دنبال خلق فضایی گرم و راحت هستید یا خیر. انتخاب پالت رنگی مناسب، شادی را به خانه شما می‌آورد. سایه‌های طلایی فضایی صمیمی و راحت ایجاد می‌کنند؛ در حالیکه رنگ‌های سفید خالق فضایی باز و ناب هستند. پس باید ببینید که کدام حس با خانه شما سازگارتر است. از طرف دیگر، رنگ‌های تیره مانند قهوه‌ای و مشکی، نمایی لوکس و قوی می‌سازند.

نحوه انتخاب رنگ پارکت

برای انتخاب بهترین رنگ پارکت باید عوامل زیر را مدنظر قرار دهید:

1- رنگ اتاق

رنگ‌های تیره انتخاب بهتری برای فضاهای بزرگ و عریض هستند زیرا از وسعت فضا کم و به راحتی آن می‌افزایند. علاوه بر این، رنگ‌های تیره نوعی ظرافت و پیچیدگی را نیز به فضا می‌بخشند. استفاده از رنگ‌های تیره در آشپزخانه و سرویس بهداشتی نیز پرطرفدار است. در مقابل، رنگ‌های روشن‌تر مانند بژ یا کرم، فضا را بزرگتر از آنچه که هست نشان می‌دهند؛ بنابراین انتخابی مناسب برای اتاق‌های کوچک بشمار می‌روند. استفاده از رنگ‌های روشن در کنار کفپوش تیره برای ایجاد کنتراست نیز می‌تواند ایده جالبی باشد.

2- نور

اگر اتاق موردنظر دارای پنجره است و در معرض تابش نور خورشید قرار دارد با انتخاب کفپوش تیره، کنتراست بصری جذابی ایجاد کنید. اما اگر روشنایی اتاق از طریق نور مصنوعی تامین می‌شود با استفاده از رنگ‌های روشن سعی کنید فضایی سرزنده بسازید.

3- مبلمان

رنگ کفپوش باید مکمل سایر عناصر موجود در خانه باشد و تضاد ایجاد نکند. بنابراین برای انتخاب بهترین رنگ پارکت لمینیت باید به مبلمان و دکوری‌های موجود یا لوازمی که قرار هست به زودی بخرید توجه کنید.

4- تاثیر رنگ‌ها

هر رنگ و سایه‌ای، حس و حال متفاوتی ایجاد می‌کند. بنابراین باید ببینید که به دنبال خلق چه حسی هستید. رنگ‌های روشن فضایی گرم و شاد بر جای می‌گذارند. سایه‌های زرد رنگ، فضایی مملو از حس خوش‌بینی خلق می‌کنند و سفید و بژ خالق فضایی باز و خالص هستند. اما اگر به دنبال ساخت فضایی خنک و آرام هستید، بهتر است به رنگ خاکستری فکر کنید. از طرف دیگر برای خلق فضایی روستایی از رنگ قهوه‌ای و برای ساخت محیطی لوکس از مشکی استفاده کنید.

سوالات متداول در مورد انتخاب رنگ پارکت

1- چگونه رنگ پارکت را انتخاب کنیم؟

مهمترین نکته‌ای که هنگام انتخاب رنگ کفپوش باید مدنظر قرار دهید این است که به دنبال ایجاد چه حسی هستید؟ حسی گرم و صمیمی یا لوکس؟ شاد یا سرد؟ روستایی یا مدرن؟

علاوه بر این از ایجاد هماهنگی بین رنگ کفپوش و مبلمان و حتی تابلوهای نقاشی غفلت نکنید. تمامی این عناصر باید مکمل هم باشند. ضمناً ایجاد تناسب بین رنگ و میزان نور دریافتی را نیز فراموش نکنید.

2- رنگ کفپوش باید از رنگ دیوارها روشن‌تر باشد یا تیره‌تر؟

هر دو ایده می‌توانند فضایی زیبا و متفاوت خلق کنند؛ بنابراین انتخاب با شماست. کفپوش روشن‌تر‌ و دیوارها و سقف تیره‌تر، نمایی طبیعی و روشن بر جای می‌گذارند. در حالیکه کفپوش تیره‌تر و دیوارهای روشن‌تر، محیطی پیچیده و غیرطبیعی ایجاد می‌کنند.

3- بهترین رنگ پارکت لمینیت کدام است؟

بهترین رنگ پارکت لمینیت به سلیقه شما بستگی دارد. برای ایجاد محیطی مدرن بهتر است از رنگ‎‌های بژ، سفید، زرد و خاکستری استفاده کنید. رنگ‌های تیره‌تر مانند نقره‌ای، فضایی کلاسیک و پیچیده می‌سازند. در حالیکه رنگ‌های قرمز و نارنجی، حسی گرم و هماهنگ بر جای می‌گذارند. ضمناً بهترین رنگ کفپوش برای خانه شما با مبلمان شما هماهنگ است.

4- پرطرفدارترین رنگ کفپوش در سال 2021 کدام رنگ است؟

رنگ‌های روشن و خالق فضای مدرن مانند بژ و سفید در سال 2021 نسبت به سایر رنگ‌ها متقاضیان بیشتری دارند.

 

در پایان امیدواریم که این مطلب راهنمای خوبی برای انتخاب رنگ پارکت لمینیت و سایر کفپوش‌ها بوده باشد. با توجه به عوامل مذکور مانند میزان نور فضا، می‌توانید بهترین رنگ ممکن را انتخاب و فضای موردنظر خود را بسازید. اگر هنوز در انتخاب رنگ کفپوش تردید دارید، مشاوران فروش ژیوار آماده ارائه خدمات به شما هستند تا کفپوشی زیبا و صد البته مناسب را به خانه ببرید.

سبد خرید