18 ایده جذاب برای دکوراسیون پذیرایی با کاغذ دیواری

استفاده از کاغذ دیواری راهی آسان و موثر برای افزودن رنگ، طرح و حتی بافت به خانه شماست. کاغذ دیواری اتاق نشیمن می‌تواند حسی تازه در فضا القا کند، فقط کافیست ایده‌ای جذاب برای اجرای آن داشته باشید.

کاغذ دیواری به شما کمک می‌کند که هر ایده‌ای را به واقعیت تبدیل کنید. چه شما مینیمالیست یا هر نوع <<یست>> باشید، در هر حال طرحی عالی برای سالن شما وجود دارد و با کمی مهارت و ذوق می‌توانید روحی تازه به خانه ببخشید.

ایده‌های جذاب برای کاغذ دیواری پذیرایی

وقت آن رسیده که فضای خانه خود را فقط در یک بعدازظهر با استفاده از ایده‌های کاغذدیواری پذیرایی تغییر دهید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که نمای موردعلاقه خود را انتخاب کنید.

1- نصب کاغذ دیواری بالای قرنیز

اگر به کاغذ دیواری طرح‌دار علاقمند هستید اما نمی‌خواهید کل فضا را تحت‌تاثیر قرار دهد، به جای اینکه دیوار را از بالا تا پایین کاغذ دیواری کنید، بخش پایینی دیوار را با قرنیز و بالای آن را با کاغذ دیواری بپوشانید. سپس سنگ قرنیز را با رنگی مکمل رنگ کنید. این ایده برای اتاق نشیمن‌های کوچک ایده‌آل است.

2- تداعی گذشته با رنگ‌های پرجنب‌وجوش

اگر دکوراسیون پذیرایی شما یادآور گذشته است، با انتخاب رنگی پرجنب‌وجوش مانند زرد این حس را زنده نگه دارید. ضمناً رنگ زرد به روشن نشان دادن فضا نیز کمک می‌کند.

3- استفاده از نقاشی دیواری واقعی

یک ایده ساده اما شگفت‌انگیز برای کاغذ دیواری اتاق نشیمن این است که از تولیدکننده بخواهید یک تصویر واقعی را به صورت بزرگ برای شما چاپ کند. با انتخاب تصویری از طبیعت، مرزهای داخلی و خارجی را محو کنید. این ایده باعث می‌شود اتاق بزرگ‌تر، روشن‌تر و آرام‌تر به نظر برسد.

4- انعکاس کفپوش

طرح، رنگ یا بافت کاغذ دیواری را به گونه‌ای انتخاب کنید که بازتابی از حس کفپوش خانه باشد. این ایده در کنار بزرگ کردن فضا، یک المان جذاب را به خانه ساده شما اضافه می‌کند.

5- پوشاندن نیمه پایینی دیوار

اگر برای نوسازی پذیرایی به دنبال راهی ارزان اما چشمگیر هستید، پوشاندن نیمه پایینی دیوار را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

6- استفاده از کاغذ دیواری گلدار

با کاغذ دیواری‌های گلدار، فضایی صمیمی بسازید، طبیعت را به خانه بیاورید و پالت رنگی موردعلاقه خود را مهمان خانه کنید.

7- ترکیب آبی و سبز

ترکیب آبی و سبز، راهی ساده اما ایده‌آل برای ساخت فضایی پرجنب‌وجوش و در عین حال آرام و تسکین‌دهنده است. این ایده یادآور ترکیب رنگ استفاده‌شده در صنایع دستی و سنن زیبای ایرانی نیز می‌باشد.

8- ترکیب کاغذ دیواری با رنگ

هنگام نصب کاغذ دیواری پذیرایی مجبور نیستید کل فضا را با این محصول بپوشانید. با ترکیب کاغذ دیواری و رنگ نیز می‌توانید فضایی چشم‌نواز خلق کنید. کافی است که رنگ کاغذ دیواری با سایه انتخابی هماهنگ باشد.

9- طرح موزائیکی

استفاده از کاغذ دیواری با طرح موزائیک، بافتی متفاوت به فضا می‌بخشد.

10- هماهنگ کردن طرح کاغذ دیواری با پرده‌ها

برای ساخت فضایی منسجم می‌توانید طرح کاغذ دیواری را بر اساس طرح پرده‌ها انتخاب کنید. اگر این ایده با سلیقه شما جور نیست، کافیست طرح کوسن‌ها را شبیه به طرح کاغذ دیواری انتخاب کنید.

11- القای حس و حال روستایی

برای خلق یک اتاق نشیمن روستایی‌گونه کافیست یک کاغذ دیواری با طرح جنگل انتخاب کنید.

12- بافت را به خانه دعوت کنید

جایی که به دنبال خلق دیواری متفاوت هستید اما نمی‌خواهید طرحی کامل داشته باشید، یک طراحی آشفته و نامنظم را انتخاب کنید. بدین‌ترتیب به دیوار بافت و شخصیت می‌دهید، بدون اینکه فضا تحت‌تاثیر طرح کاغذ دیواری قرار بگیرد.

13- استفاده از تم فیروزه‌ای در کنار مبلمان چوبی

اگر مبلمان، میز غذاخوری، کمد یا کفپوش خانه شما چوبی است، بد نیست که به کاغذ دیواری فیروزه‌ای فکر کنید. فیروزه‌ای بدون اینکه فضا را بیش از حد روشن کند، جریانی از زندگی را به راه می‌اندازد.

14- پارتیشن‌بندی فضاهای بزرگ

اگر اتاق نشیمن شما خیلی بزرگ است، از کاغذ دیواری برای پارتیشن‌بندی آن و ساخت فضاهای مختلف مانند کتابخانه و… استفاده کنید.

15- خلق یک اثر هنری

با نصب کاغذ دیواری روی بخش کوچکی از دیوار و قاب گرفتن آن، یک اثر هنری بسازید. این ایده به کاهش هزینه‌ها نیز کمک می‌کند زیرا بخش کوچکی از دیوار را کاغذ دیواری می‌کنید.

16- کاغذ دیواری راه‌راه

برای خلق اتاقی زیبا و هوشمند از کاغذ دیواری راه‌راه کمک بگیرید. این طراحی به همان اندازه که برای کت و شلوار زیباست، روی دیوار نیز جذاب است. البته برای اینکه دیوار خیلی مردانه به نظر نرسد، رنگ خاکستری ملایم یا یک رنگ پاستیلی را انتخاب کنید.

17- پوشاندن اطراف شومینه

با پوشاندن اطراف شومینه، یک نقطه کانونی در فضا ایجاد کنید؛ بدون اینکه مجبور به بازسازی کل فضا شوید.

18- به طبیعت خوش آمدید!

با انتخاب طرح شاخ و برگ، پرنده و گل، فضای باز را در آغوش بگیرید. اگرچه این نوع طراحی در فضاهای سنتی بیشتر به چشم می‌خورد اما با دکوراسیون مدرن نیز به راحتی هماهنگ می‌شود.

هنگام انتخاب کاغذ دیواری اتاق نشیمن به این فکر کنید که وقتی در اتاق نشیمن هستید چه حسی دارید و چگونه از آن استفاده می‌کنید. آیا فضایی برای استراحت و سرگرمی است؟ برای پذیرایی از مهمان؟ یا برای چند استفاده هم‌زمان؟ هنگامی که بدانید چه انتظاری از محیط دارید، انتخاب بهتری نیز خواهید داشت.

ضمناً هنگام خرید کاغذ دیواری پذیرایی توجه داشته باشید که اتاق شما روبه شمال است یا جنوب. اتاق جنوبی بیشتر در معرض تابش نور خورشید است که امکان استفاده از رنگ‌های سردتر را فراهم می‌کند. در حالیکه اتاق شمالی به رنگ‌های گرم‌تری نیاز دارد. در هر حال، ژیوار با وارد کردن کاغذ دیواری‌های مرغوب، زمینه خلق یک اتاق نشیمن بزرگ یا کوچک، مدرن یا کلاسیک و شمالی یا جنوبی را برای شما فراهم کرده است.

سبد خرید