نحوه تشخیص کیفیت و اصالت پارکت لمینیت زنیت

برای خرید کفپوش لمینیت باکیفیت باید به پارامترهای مختلفی اعم از ضخامت کفپوش، ضخامت لایه سایش، میزان مقاومت در برابر رطوبت، سازگاری با محیط‌زیست و.. توجه کنید تا در نهایت محصولی ماندگار و متناسب با نیاز خود انتخاب نمایید.

یک پارکت لیمنیت باکیفیت به گونه‌ای طراحی می‌شود که با قیمتی مناسب یادآور نما و حس چوب طبیعی باشد و سالیان سال زیبایی را مهمان خانه یا محل کار شما کند. اگر تا به حال از لمینیت استفاده نکرده‌اید، احتمالاً اطلاعات چندانی در مورد نحوه تشخیص کیفیت پارکت لیمینت ندارید؛ اطلاعاتی که در ادامه کسب خواهید کرد.

پارامترهای موثر بر کیفیت و اصالت پارکت لمینیت

ضخامت لمینیت

ضخامت کفپوش تاثیر مهمی بر طول عمر و استحکام آن دارد. به طور معمول، پارکت لمینیت با ضخامت‌ 6 تا 12 میلی‌متر تولید می‌شود. ضخامت 7 میلی‌متری برای فضای مسکونی مناسب است.  هرچه ضخامت بالاتر باشد، کیفیت و طول عمر کفپوش بیشتر است. جالب است بدانید که ژیوار تنها تولیدکننده پارکت لمینیت زنیت با ضخامت 12 میلی‌متر در ایران است که محصولی در کلاس جهانی ارائه می‌دهد.

ضخامت لایه سایش

لایه سایش، لایه بالایی لمینیت است که در واقع روی آن راه می‌روید. هرچه ضخامت این لایه بیشتر باشد، مقاومت کفپوش در برابر سایش بیشتر است. کفپوش‌های مسکونی با ضخامت لایه سایش کم مناسب اتاق خواب و با ضخامت بیشتر مناسب اتاق نشیمن و آشپزخانه هستند. همچنین کفپوش‌های تجاری با ضخامت لایه سایش پایین را بهتر است در اتاق کنفرانس یا دفاتر نصب کنید و از موارد ضخیم‌تر در فروشگاه استفاده نمایید. شایان ذکر است که پارکت لمینیت زنیت با استاندارد AC5 تولید می‌شود که جزو مقاوم‌ترین لمینیت‌های جهان در برابر سایش و خط‌وخش است.

نمای کفپوش

در ساختار یک پارکت لمینیت‌  باکیفیت و بااصالت از دانه‌های چوبی به طرز ماهرانه‌ای استفاده می‌شود، به گونه‌ای که شبیه به چوب واقعی دیده شود.

مقاومت در برابر رطوبت

برخلاف محصولات بی‌کیفیت و درجه چندم، یک لمینیت باکیفیت به خوبی در برابر رطوبت مقاومت می‌کند. استفاده از لایه هسته مقاوم و سیستم نصب مناسب منجر به افزایش مقاومت لمینیت در برابر آب شده است. شرکت ژیوار با استفاده از مغزی‌های مقاوم موفق به ساخت پارکتی با بیشترین مقاومت در برابر آب و کمترین جذب (حدود 2 درصد) شده است.

سازگاری با محیط‌زیست

لمینیت‌ها اثرات زیست‌محیطی و سلامتی مختلفی بر جای می‌گذارند. بنابراین محصولی را انتخاب کنید که کمترین خطر را برای محیط‌زیست و سلامت شما داشته باشد.

سازگاری با سیستم گرمایش از کف

بعضی از پارکت لمینیت‌ها مناسب با سیستم گرمایش از کف (چه سیستم‌های گرمایشی که با آب گرم کار می‌کنند و چه برقی) تولید می‌شوند. در این نوع محصول از یک لایه عایق در برابر رطوبت اما رسانای حرارتی نیز استفاده می‌شود. در صورت نصب لمینیت روی سیستم گرمایش از کف باید تمام نکات ارائه‌شده توسط سازنده کفپوش را رعایت کنید.

عایق صدا

صدای پا و دویدن بچه‌ها روی کفپوش واقعاً آزاردهنده است. سازندگان معتبر پارکت لمینیت به همراه محصول خود، لایه‌ای تحت عنوان عایق صدا نیز ارائه می‌دهند که مانع از ایجاد سروصدا می‌شود.

نمای کفپوش زیر نور طبیعی و مصنوعی

نمای کفپوش‌های بی‌کیفیت زیر نور طبیعی و مصنوعی چندان مشابه نیست. پس قطعه کوچکی از کفپوش را در بخش‌های مختلف خانه قرار دهید تا از اصالت و نمای زیبای آن در تمامی قسمت‌ها اطمینان حاصل کنید.

حس راحتی

وقتی که با کفش، جوراب یا پای برهنه روی پارکت راه می‌روید باید احساس راحتی کنید. بعضی از تولیدکننده‌ها، محصول خود را با یک لایه فوم زیرین ارائه می‌دهند تا شما حین راه رافتن روی سطح راحت‌تر باشید.

دوام

یکی از بهترین راه‌ها برای تشخیص پارکت لمینیت باکیفیت و بااصالت تست دوام است. برای انجام این امر، وزنه‌ای را روی سطح رها کرده و سعی کنید گوشه پارکت را با نانخن خش بیندازید. همچنین روی پارکت کمی غذا بریزید و اجازه دهید که لکه ایجادشده کمی روی سطح بماند بعد آن را تمیز کنید. اگر کفپوش از تمامی این آزمایش‌ها سربلند بیرون آمد از کیفیت آن خاطرجمع باشید.

گواهی ISO و مقاومت در برابر اشعه ماورابنفش

بررسی گواهی ایزو و مقاومت پارکت در برابر اشعه ماورابنفش را فراموش کنید زیرا یک محصول باکیفیت هم دارای گواهی ایزو است و هم به خوبی در برابر اشعه ماورابنفش نور خورشید مقاومت می‌کند؛ در غیر این صورت خیلی زود درخشندگی خود را از دست می‌دهد.

اگرچه قیمت پارکت لمینیت نسبت به چوب طبیعی کمتر است اما اگر محصولی درجه چندم بخرید، خیلی زود باید برای تعمیر و تعویض پارکت اقدام کنید؛ بدین‌ترتیب مجبور به پرداخت هزینه‌ای چندبرابری خواهید شد. بنابراین قبل از خرید حتماً از کیفیت محصول موردنظر اطمینان حاصل کنید. بررسی پارامترهای گفته‌شده به شما در انتخاب پارک باکیفیت کمک می‌کند. اما شاید بهترین راه برای تشخیص کیفیت و اصالت پارکت لمینیت، خرید این محصول از یک تولیدکننده معتبر باشد.

خوشبختانه شرکت ژیوار با تولید پارکت لمینیت زنیت خیال مصرف‌کننده را از زیبایی، کیفیت و ماندگاری پارکت جمع کرده است. پارکت لمینیت زنیت از نظر دوام و کیفیت با برندهای برتر اروپایی رقابت تنگاتنگی دارد.

سبد خرید