۱۸ ایده کاربردی برای استفاده از کاغذ دیواری در اتاق خواب

طرح کاغذ دیواری تاثیری شگرف بر فضای اتاق خواب می‌گذارد و آن را به پناهگاهی آرام، اتاقی مدرن، استراحتگاهی دنج یا هر چیز دیگری تبدیل می‌کند؛ کافیست ایده‌ای جذاب برای خلق فضای موردنظر خود داشته باشید.

هنگام انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق خواب باید به این فکر کنید که می‌خواهید به آرامی بخوابید یا هنگام بیدار شدن سرحال باشید؟ علاوه بر این، محل نصب کاغذ دیواری در اتاق خواب نیز اهمیت بسزایی دارد. در مورد انتخاب کاغذ دیواری برای دیوار پشت تخت جسور باشید اما برای دیوار روبه‌رویی به یک طرح کوچک با سایه‌های ملایم اکتفا کنید. اگر ایده خاصی برای کاغذ دیواری اتاق خواب ندارید با ما همراه باشید.

ایده‌هایی برای کاغذ دیواری اتاق خواب

 1- کاغذ دیواری با طرح کوچک

اگرچه کاغذ دیواری‌های جسورانه و شاد جلوه‌ای از قدرت طراحی هستند اما اگر به دنبال رویکردی نرم‌تر می‌باشید، یک الگوی تکراری کوچک با رنگ‌های متعدد و البته ملایم را برای پوشش چهار دیواری اتاق خواب به شما توصیه می‌کنیم.

2- استفاده از کاغذ دیواری خنثی به عنوان پس‌زمینه آثار هنری

 استفاده از کاغذ دیواری پارچه‌ای با رنگ خنثی، پس‌زمینه‌ای منحصربفرد و بافتی متفاوت در فضا ایجاد می‌کند. اگر به استفاده از آثار هنری و تابلوهای نقاشی در اتاق خواب علاقه دارید، با نگاهی به کاغذ دیواری‌های پارچه‌ای ژیوار، پس‌زمینه‌ای بی‌بدیل برای هر آنچه که دوست دارید انتخاب کنید.

3- ساخت یک اتاق خواب دنج با استفاده از کاغذ دیواری گلدار

طرح کاغذ دیواری باید به خلق فضای دنج موردعلاقه شما کمک کند. گل‌های کوچک کاغذ دیواری به اتاق بافت می‌دهد و فضایی دلپذیر ایجاد می‌کند.

4- خلق یک نقطه کانونی با استفاده از نقاشی‌های دیواری

کاغذ دیواری‌ طرح نقاشی دیواری خالق نقطه‌ای کانونی در اتاق خواب شما خواهد بود. فارغ از اینکه دکوراسیون اتاق خواب شما مدرن یا کلاسیک است، این چاپ‌های بزرگ فرصتی برای ایجاد یک تغییر خیره‌کننده هستند.

5- کاغذ دیواری‌های تیره

نصب یک کاغذ دیواری تیره مانند خاکستری می‌تواند ایده جذابی برای ساخت اتاق خوابی متفاوت باشد.

6- استفاده از طرح‌های گرمسیری

استفاده از طرح‌های استوایی مانند برگ درختان گرمسیری به جای یک جنگل بارانی در اتاق خواب افراد بزرگسال غوغا به پا می‌کند! شرکت ژیوار با واردات کاغذ دیواری برند هوهنبرگر و آلبوم‌هایی نظیر تروپیکال شما را به دنیای روحیات استوایی می‌برد!

7- مسدود کردن اتاق خواب با کاغذ دیواری

مسدود کردن رنگ با رنگ تکنیکی برای ترکیب یک سری از رنگ‌‌ها برای خلق یک سبک کاملاً جدید در خانه است. همین کار را می‌توانید با کاغذ دیواری نیز انجام دهید یعنی چند رنگ کاغذ دیواری را با هم ترکیب کرده و ساختار جدیدی بسازید یا اینکه روی بخشی از دیوار رنگ‌شده مانند پشت تخت یک کاغذ دیواری تک‌رنگ نصب کنید.

8- استفاده از کاغذ دیواری طرح گالری

نصب کاغذ دیواری طرح گالری در اتاق خواب‌های سنتی حسی باشکوه ایجاد می‌کند البته در یک فضای مدرن هم بد به نظر نمی‌رسد.

9- خلق یک اتاق خواب رومانتیک

کاغذ دیواری با بافت گلدار به رنگ صورتی و خاکستری مکمل رنگ‌آمیزی ملایم اتاق خواب عاشقانه شماست. استفاده از رنگ سفید در این دکوراسیون نیز فضایی آرام و رویایی خلق می‌کند.

10- اجرای تکنیک آمبره

آمبره یکی از تکنیک‌های رنگ‌آمیزی است که رنگ از قسمت پایین یا بالا تیره‌تر است و هرچه در جهت برعکس پیش می‌رویم روشن‌تر می‌شود. این تکنیک را می‌توانید با کاغذ دیواری نیز اجرا کنید.

11- پوشاندن سقف

وقتی صحبت از کاغذ دیواری اتاق خواب می‌شود در اغلب موارد سقف را نادیده می‌گیریم، در حالیکه با نصب یک طرح جسورانه روی سقف می‌توانیم خالق فضایی شگفت‌انگیز باشیم، طرحی که برای چهار دیواری شلوغ به نظر برسد.

12- استفاده از کاغذ دیواری طرح چوب

با نصب کاغذ دیواری طرح چوب، حسی گرم و صمیمانه ایجاد کنید. این ایده جایگزینی کم‌هزینه برای پانل‌های چوبی است.

13- ایجاد هماهنگی بین طرح و رنگ کاغذ دیواری با مبلمان اتاق

به جای تعویض مبلمان، یک کاغذ دیواری همانگ با آن‌ها نصب کنید و جانی تازه به مبلمان اتاق ببخشید.

14- استفاده از طرح راه‌راه در اتاق خواب کوچک

هیچ چیز مانند یک طرح راه‌راه عمودی بی‌عیب و نقص، پیچیدگی و ظرافت را به اتاق نمی‌آورد. چنین طرحی اتاق خواب شما را شبیه به یک هتل لوکس نشان خواهد داد. ضمناً طرح راه‌راه اتاق شما را بزرگتر از اندازه واقعی آن نشان می‌دهد.

15- پوشاندن تمام زوایا

اگر اتاق خواب شما زیر شیروانی یا فضایی قرار دارد که منجر به ایجاد زوایای متعدد و عجیب‌وغریب شده است، تمام زوایا را با کاغذ دیواری بپوشانید.

16- استفاده از کاغذ دیواری طرح کاشی

به جای نصب کاشی‌های لوکس و گران‌قیمت مخصوص اتاق، یک کاغذ دیواری طرح کاشی با رنگ خنثی انتخاب کنید.

17- انتخاب طرح بزرگ مقیاس

لازم نیست که همیشه روی رنگ تمرکز کنید، طرح دیوارپوش نیز می‌تواند خالق فضای موردنظر شما باشد. با انتخاب یک طرح بزرگ مقیاس با رنگ خنثی، نمایی خارق‌العاده بسازید؛ به خصوص اگر عاشق رنگ سفید و بافت هستید.

18- استفاده از سایه‌های صورتی

صورتی فقط مختص اتاق کودک نیست. با یک پالت صورتی و البته همانگ با دکوراسیون فضا، اتاق خواب را به حد کافی بزرگ و زیبا نشان دهید.

آنچه در مورد کاغذ دیواری اتاق خواب گفته شد، ایده‌هایی جذاب هستند که می‌توانند خالق اتاق خواب رویایی شما باشند. با کمی خلاقیت می‌توانید ایده‌های بهتری نیز پیدا کنید. اگر همچنان در انتخاب طرح و رنگ کاغذ دیواری اتاق خواب تردید دارید، ژیوار با واردات برترین برندهای کاغذ دیواری اروپایی مانند هوهنبرگر و پورتوفینو آماده خلق و اجرای ایده‌ای جذاب برای اتاق خواب شماست. استفاده از کاغذ دیواری چرم فریدا پشت تخت نیز می‌توانید اتاق خوابی لوکس ایجاد کند.

سبد خرید