استفاده خلاقانه از کاغذ دیواری در دکوراسیون

با ایده‌ای خلاقانه، دیوارهای ساده را به جنگلی سرسبز، اثری هنری و منظره‌ای باشکوه تبدیل کنید! برای استفاده خلاقانه از کاغذ دیواری لازم نیست محدود به طرح‌های مدرن باشید، نصب خلاقانه کاغذ دیواری‌های سنتی و کلاسیک نیز حق مطلب را ادا می‌کند!

اگرچه امروزه کاغذ دیواری به انتخاب اول بیشتر افراد تبدیل شده ولی باز هم عده‌ای در انتخاب این محصول تردید دارند. در این بین گروهی از افراد تصور می‌کنند که تماشای همیشگی یک طرح یا تصویر خسته‌کننده است، در حالیکه کاغذ دیواری می‌تواند خالق فضایی بی‌نظیر باشد که از تماشای آن سیر نشوید! اگر شما هم از آن دست افراد هستید که می‌ترسید خیلی زود از طرح کاغذ دیواری خسته شوید با ما همراه باشید. ما اینجاییم تا به شما بگوییم که چگونه به روش‌های خلاقانه از کاغذ دیواری در دکوراسیون خانه استفاده کنید.

روش‌های خلاقانه برای استفاده از کاغذ دیواری در دکوراسیون منزل

نکات استفاده خلاقانه از کاغذ دیواری و خرده‌های آن را شرح خواهیم داد:

1- خلق یک نقطه کانونی

نقطه کانونی اتاق همان چیزی است که ببیننده به محض ورود می‌بینید! اگر چنین نقطه‌ای در اتاق شما وجود ندارد، برای خلق آن دست به کار شوید. برای ساخت نقطه کانونی کافی است یکی از دیوارهای اتاق را با طرحی جذاب از کاغذ دیواری تزئین کنید. دیوار پشت تخت می‌تواند انتخاب خوبی برای ساخت چنین فضایی باشد.

2- استفاده از کاغذ دیواری به عنوان اثر هنری

گاهی می‌توانید از طرح یک کاغذ دیواری خیلی خاص به عنوان اثر هنری استفاده کنید. برای اجرای این ایده باید طرحی زیبا و خاص پیدا و فقط یک قطعه از آن را روی دیوار نصب کنید.

3- نصب کاغذ دیواری روی سقف اتاق

سقف همان بخشی است که هنگام نصب کاغذ دیواری یا حتی رنگ‌آمیزی به فراموشی سپرده می‌شود! استفاده از کاغذ دیواری روی سقف به جای دیوار جذابیت خاصی ایجاد می‌کند، به خصوص اگر طرح آن با طرح فرش اتاق سازگار باشد.

4- استفاده از طرح‌های باستانی

همه ما شانس زندگی در عمارت‌های باشکوه را نداریم ولی با استفاده از کاغذ دیواری‌های طلایی و طرح‌های باستانی می‌توانیم شکوه را به خانه کوچک اما گرم خود ببریم.

5- نصب کاغذ دیواری برجسته پشت تخت

با نصب کاغذ دیواری برجسته درست بالای تخت پس‌زمینه‌ای بی‌نظیر خلق کنید. اگر رنگ اتاق خواب شما خنثی است، با اجرای این ایده فضا را به کمال برسانید.

6- زیباسازی حمام

با نصب کاغذ دیواری در حمام و اتاق لباسشویی، این فضاهای کوچک را به جعبه جواهرات تبدیل کنید!

7- نصب کاغذ دیواری روی میز

شاید عجیب باشد که از نصب کاغذ دیواری روی میز به عنوان ایده‌ای خلاقانه یاد کنیم. اما باور کنید که با نصب یک قطعه کاغذ دیواری روی یک میز ساده قهوه می‌توانید نمایی زیبا و خاص بسازید. اگر روی کاغذ دیواری را با شیشه بپوشانید که کار را تمام کرده‌اید!

8- نصب کاغذ دیواری پشت قفسه کتاب

نصب کاغذ دیواری پشت قفسه کتاب اتاق نشیمن یا پشت قفسه‌های آشپزخانه، حسی متفاوت القا خواهد کرد. با اجرای این ایده، یک انفجار غیرمنتظره از درام بصری بر جای خواهید بگذارید!

9- پوشاندن کمد

پوشاندن کمد روشی خلاقانه برای استفاده از کاغذ دیواری در دکوراسیون منزل است، به خصوص اگر از نمای قدیمی کمد خود خسته شده‌اید.

10- پوشاندن دیوار پشت سینک ظرفشویی و اجاق گاز

پوشاندن دیوار پشت سینک ظرفشویی و اجاق گاز که در معرض قطرات آب و روغن است، هم فضا را زیبا و هم اینکه از کثیف شدن دیوار جلوگیری می‌کند. البته فراموش نکنید که برای اجرای این ایده باید از کاغذ دیواری وینیل یا پلکسی گلاس استفاده نمایید.

11- ایجاد هماهنگی بین لوازم منزل

احتمالاً برای همه ما پیش آمده صندلی یا کاناپه‌ای بخریم که با بقیه لوازم خانه چندان هماهنگ نباشد. تحت چنین شرایطی به جای فروش آن می‌توانید دیوار اطراف را با یک کاغذ دیواری هماهنگ با پارچه کاناپه بپوشانید.

12- نصب کاغذ دیواری روی بدنه جزیره آشپزخانه

نصب کاغذ دیواری اطراف جزیره آشپزخانه هم می‌تواند ایده جذابی باشد. البته بهتر است طرح‌هایی موقتی انتخاب کنید و هر از گاهی به محیط تنوع بدهید. 

13- پوشاندن آباژورهای قدیمی

با تکه‌های باقی‌مانده کاغذ دیواری، آباژورهای قدیمی را بپوشانید و آن‌ها را به بخشی مهم از دکوراسیون خانه خود تبدیل کنید.

14- نصب کاغذ دیواری در راه‌پله

اگر راه‌پله و دیوار راه‌پله را فراموش کرده‌اید یا نادیده گرفته‌اید، سریعاً دست به کار شوید و با انتخاب یک طرح مناسب از راه‌پله خود یک نقطه کانونی بسازید.

15- تبدیل شومینه به یک نقطه کانونی

با پوشش دیواره جلویی شومینه، نمایی چند برابری به شومینه بدهید!

16- دکوراسیون راهرو

با نصب یک کاغذ دیواری لوکس، نقش برجسته و دارای بافت اما بی‌رنگ، شکوه را به راهرو بیاورید.

17- دکوراسیون اتاق کودک

با تکه‌های کوچک کاغذ دیواری، تصویری از یک حیوان روی دیوار اتاق کودک خلق کنید. بدون شک این ایده‌ای جذاب برای دکوراسیون اتاق کودک است.

18- استفاده از طرح‌های هندسی

با استفاده از طرح‌های هندسی در فضاهای انتقالی مانند راهرو و راه‌پله، محیطی خیره‌کننده و وسیع ایجاد کنید.

آنچه گفته شد فقط بخشی از ایده‌های خلاقانه برای استفاده از کاغذ دیواری در دکوراسیون خانه است. با کمی خلاقیت، الهام گرفتن از ایده‌های موجود و البته مشاوره کارشناسان ژیوار، فضایی نو و خاص بسازید.

سبد خرید